21 Temmuz 2011 Perşembe

Tanıştırayım: Çınar-Salmonella, Salmonella-Çınar

Bütün hastaneyi ayağa kaldıran bir damar yolu değiştirme mücadalesi sonrası biraz önce kan ter içinde yorgun düşüp uyuyakaldı. Cumartesiden bu yana aldığı serumlar, yapılan iğneler, alınan kanlar verilen ilaçlar benim, en çok da onun psikolojisini bozdu.

Bugüne kadar doktor, hastane ve hemşire kelimeleri onun için sadece kontrol amaçlı gidilen bol oyuncaklı güzel yerleri ifade ederken artık 10 m2'lik bir odada 1 hafta boyunca acı, ağrı, bazen zorla yapılan müdahaleler, yatağa hapsolmak ve sıkılmak demek oldu.

Yine de buna da şükür diyorum. Allah daha büyüklerini vermesin.
Tatilimizi zehir eden Salmonella bakterisini ya havuzdan ya yiyeceklerden kaptık. Her ne kadar çok hijyen bir otel olsa da ben de doktorlar da havuzdan kaptığını düşünüyoruz. Aynı şeyleri yedik çünkü.


Aşırı ishal, ateş, kusma üçlüsüyle Antalya'da gittiğimiz hastane bize yatacaksınız dedi.  İnanmadık, yola çıktık. Çıkmaz olsaydık. Eğer yolumuzun üstünde Afyon olmasaydı, karanlıkta, dağların içinde havale geçirirdi o titreme nöbet, ve ateşin üstüne. Bu arada alttan , üstten hiç durmadan çıkıyor.
İlk hastaneye attık kendimizi. Sabaha kadar serum aldık, Ankara'da bir hastaneye yetişmemizi sağladı o serum.
Geldik ve hala hastanedeyiz. Günde 40'ı bulan ishal sonunda 4-5'e kadar düştü. Kusma, ateş 2 gündür yok. Ama hala yemek yemiyor. Doktor kilosuna göre ağır bir tedavi uyguladıklarını söyledi.
Yarın evci çıkacağız ve serum almaya günde 2 kez geleceğiz. Yoksa sıkılmışılığın verdiği ağlama nöbetleri, aşırı hareketlilik, herşeye tepki gösterme beni çıldırtacak.
Çok bunaldı, neye tepki göstereceğini şaşırdı şu anda.

Aslında ben rahatım. Sabah, öğle, akşam yemeğim geliyor. Etim, tatlım, meyvem, ara öğünlerim hepsi var. Diyetisyen günde 2 kez uğrayıp birşey isteyip istemediğimi soruyor. Canım birşey istese hemen gönderiyor. Ne yemek, ne bulaşık, ne çamaşır. Sıcak havada odada buz gibi oturuyoruz. Çınar sıkılmasa doğuma kadar dururum. Doğumu da burada yapacağım nasıl olsa, hemen yukarı kata çıkıveririm.

Evde açılmamış valizler, çamaşırlar, karnımda 30 haftalık mercimoş ve hastane sonrası tüm huyu, suyu, düzeni değişmiş bir çocuk. Yandım ki ne yandım. Neyse ki bakıcımız gelemeyince bir yardımcı bayan buldum. Yoksa hem bedenen hem ruhen çok yorgunum. İyi ki de gitmişiz lanet tatile. Çok iyi geldi valla!!!!!!!!!!!!!!!

Tam da geçen hafta kreşe başlıyordu Çınar. Doktor 2 hafta sonra başlamasının uygun olacağını söyledi. Ancak toparlanır.

Evimizde tekrar sağlıkla koşup oynayacağı günler için çok dua ettim. Sanırım dualarım kabul oldu.
Bir daha havuz mu?? Uzun bir süre bizim sitenin havuzuna girmeyi bile düşünmüyorum. En güzeli güzel denizi olan bir butik otel.
Yoksa parasını önceden ödediğin otelin şezlonglarına uzanmak yerine bir hastane odasının yatak ve kanepelerine uzanırsın.

17 yorum:

ayşegül dedi ki...

çok çok çok geçmiş olsun :(

ELÇİN'İN YERİ dedi ki...

Serminim tekrar çok geçmişler olsun

O gün telefonda onun birazcık meşeli sesini duyunca çok sevindim

Ama en çok hastaneden kaçma fikrini hemşireye söylemesine hala çok gülüyorum :)

Benim bile 34 yaşında olduğum halde jinekoloğum 3 sene önce tamamen yasakladı havuzu .Hiç suya girme daha iyi dedi.Artık sadece Çeşme de denize giriyorum

Hani daha önce top havuzunda oynarken resmini görünce inşallah mikrop kapmaz demiştim de 2 gün sonra malesef hastalandı demiştin .Gene o aklıma geldi kuzucum iyice zayıfladı

Ama sen eminim 1 hafta da herşeyi toparlarsın canım

Burcu dedi ki...

Otel ne kadar hijyenik ve kalileti olsa da bakteriler, virüsler pek otel yönetimine bakmıyor maalesef.. İnan Dubaideki 7 yıldızlıda da aynısı olabilirdi...Sıkılmazmı Çınarişkom 2009 Ağustosunda aynı sebepten 10 gün yatmıştık biz hastanede, bilirim hem onun için hem senin için nasıl zor olduğunu. Ama geçiyor ve daha güçlü bir bünye bırakıyor o bakteriler geriye. Hazır kreş öncesi de iyi olur dermişim!!!! :)) Geçmiş olsun çok çok. Ama sana hala kızgınım insan bir arar 1 paket külot al gel der hayret bişey, koca adam donuyla dolaştırıyo çocuğu!! :PP

İkizBebek dedi ki...

çok çok geçmiş olsun,çok üzüldüm.

Hülya Cinsçiçekçi dedi ki...

cok ama cok geçmiş olsun. yazın daha beter oluyor hastalıklar.

karışık_pizza dedi ki...

geçmiş olsun canım
çok üzüldüm bizde bu senehavuzlu otele gittik aslıunda hep denize gidiyoruz ama 1-2 gün havuzdaydık.
aslında bende çok korkuyordum şükür şimdilik bişey yok fakat çok kişiden duydum bu havuzdan bulaşan bakterileri.
denizden güzeli yok sanırım hem çocuklaR kumdan kale yapmak nasıl bir şey bunu öğreniyorlar
umarım biran önce iyileşir sağlıklı günlerle hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz
tekrar geçmiş olsun

elif-kayra dedi ki...

çok geçmiş olsun

biran önce toparlanır inşallah.

bahriye-krm dedi ki...

çok geçmiş olsun çınar'a...çok üzüldüm şermin...tüm yazdıklarını bir bir yaşadığım için seni çok iyi anlıyorum...inşallah en kısa sürede toparlar yakışıklı...

gezicini dedi ki...

tekrar tekrar çok geçmiş olsun. yapacak bir şey olursa haber ver lütfen.
sevgiler
gorki

Nurgül dedi ki...

Çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum..

annesiningülü dedi ki...

çok geçmiş olsun.

AYÇA dedi ki...

Çok özledim sizi. Geçmiş olsun tekrar karaoğluşuma.

elif ada dedi ki...

Ah benim tatlı oğlum. Ancak şimdi haberim oldu. Çok hem de çok geçmiş olsun. Kim bilir ne kadar yıprandın sen de Sermin. Çok üzüldüm ya

neşe dedi ki...

çok çok geçmiş olsun. çok üzüldüm.inşallah biran evvel toparlar. Neşe

mummy dedi ki...

çok geçmiş olsun:(

sule_bilge dedi ki...

sermincim çoook geçmiş olsun,üzüldüm.hamilesin demek yeni öğrendim,hayırlı olsun

Sermin dedi ki...

Herkese çoook çok teşekkürler. iyi ki varsınız