2 Eylül 2010 Perşembe

1 Minik Dev Adam

Son yazımdan sonra bir takım değişiklikler yaşadık. Bu değişiklikler beni mutlu ettiği gibi önümüzdeki günlerde ya da aylarda Çınar da bu değişikliklerden mutlu olacak eminim. Çünkü aslında herşey tam da onun istediği gibi olacak. Benim de gözüm arkada kalmayacak.

Şimdi bu profesyonelce mi? Hayır!!!! Hem de hiç de değil.
Çınar benim işimi engelleyecek mi? Evet, belki ya da ilk başlarda.
Aradaki dengeyi nasıl sağlayacağım? Zor olacak benim için.


Yeni açılan bir okul. (Bir önceki yazımda yazdığım anaookulu değil) O okulda müdür bir anne. Yemek istemediğinde, uyumak istemediğinde, canı yandığında, anne şefkati istediğinde soluğu benim yanımda almak isteyecek, biliyorum ve eminim.
Ben ise orada anneliğimi rafa kaldırmak zorunda kalacağım.
Çınar şaşıracak çünkü annesi orada daha farklı olacak, diğer çocuklar üzülmesin diye herkesin yanında ona sarılamayacak.
Anne ne yapacak? Kapının önünde anneeeeeeeeeee diye ağlayan bir çocuk sesiyle veli görüşmesi yapmak isteyecek mi?
Hayır!!
Dengeyi kurmak zor olacak.Çınar'ın keyfi bu aralar tavan yapmuş durumda. Büyünce basketçi olacağım diyordu. Şimdi bunu destekler şeyler yaşıyor.
Önce Demir ile FIBA Dünya Basketbol şampiyonasında Türkiye'nin ilk maçına gitti. Sonra diğer maçları evde heyecanla izledi.  Şu an yine babasıyla Türkiye-Çin basketbol maçında.
Bu arada akşam uykularımız rafa kaldırıldı.


Evde sürekli basket oynuyor.
Yemek yiyip, uyuyup, boyunun uzamasını bekliyor. Boyu uzadığı zaman basket atabilmeyi hayal ediyor.
Umarım Çınarişkom, umarım, küçüçükken, 2,5 yaşındayken hedeflediğin boyundan büyük hayallerini gerçekleştirebilirsin minnoşum.


Fotolar cep telefonundan çekildiği için en net olanları bunlardı :(

13 yorum:

Anne İş'te dedi ki...

e süper;sen orta yolu bulmuşsun Sermin'cim:))

Sermin dedi ki...

evet dijlecim sana yazarken işte orta yol bu olmalı diye düşünmedim değil :)

Adsız dedi ki...

Çınarın bütün hayalleri gerçek olsun.Çınar annesinin mehmet okuru olsun.
Çınar hep mutlu olsun:)))))
Bizde ilgiyle takip ediyoruz basketbol Şampiyonasını..

ELÇİN'İN YERİ dedi ki...

sermiiiinn bu kadar olur...dün gece saat geç olmasa arayacaktım ama ayıp olmasın diye vazgeçtim sabah mail atarım diye düşündüm...

dün maçı hiç izlemedim tv da ama son 30 saniyesinde açtım tesadüfen ve tam maç bitti ve izlerken bir an çınarı gördm sandım babasının omuzlarında kırmızı bir tişört giymişti ikiside...ama herhalde o saatte uyuyordur ben yanlış gördüm diye düşündüm ama doğruymuş :)

yeni işinde her şey senin için hayırlı olsun

çok öpüyorum

banu dedi ki...

Sermin'cim bence çok güzel bir karar vermişsin ve o dengeyi de düşündüğünden kolay sağlayacağına eminim. Sana bahsetmiştim; bizim yuvada sahibini 2 kızı da öğrenci ve annelerinin okuldaki işine tahmin edebileceğimden çok daha adapteler...
Senin için de hayırlısı olacaktır. sevgiler,

Sen Gelince dedi ki...

Demek karar verdin... En kısa sürede görüşmemiz gerek o halde:)

Burcu dedi ki...

Bence de en mantıklısı buydu zaten. Hayırlı uğurlu olsun. Evet o dengeyi kurabilmek çok zor olacak, dahası bu durumu en çok garipseyecek kişi de Çınar olacak sanırım ama bir anne için olabilecek en güzel mesleğe sahipsin kıymetini bil ;)

AYÇA dedi ki...

Hersyin hayırlısı olsun sermincim... Ben eminim Çınar da sende adapte olmakta zorlanmayacaksiniz. Basketbol da yakışır kuzuma :)

mummy dedi ki...

sermincim hayırlı olsun,hem senin yeni işin hem çınar'ın okul hayatı..umarım ikiniz için de çok güzel olur herşey:)

gezicini dedi ki...

hayırlı olsun Sermin.eminim ki senin için de Çınar için de en iyisi olacak. anneler için çok iyi bir iş.
tekrar hayırlı olsun.
sevgiler
gorki

anne kaleminden dedi ki...

hayırlı olsun, dengeleri kurmak biraz zor olsa da yakınında olduğunu bilmek çok rahatlatıcı olacaktır diye düşünüyorum...

bilgen terapisi dedi ki...

serminciğim çok tebrik ediyorum canım arkadaşım benim. yeni işinde muvaffakiyetler diliyorum. senden iyisi olmazdı bu hususta bence.. çınarcık nasıl da büyüyor maşallah.. aynı şeyler oluyor fix demekki yaa.. bu yaşlarda basketi nereden biliyorlar, nasıl dönemsel bir durumdur. bizim de aynı zamanlarda küçük kapı üstü potalarımız vardı:))) kah kapıya kah gardroba monte edilmeye çalışılırdı çünkü çıkabiliyordu tam oyun sırasında... şimdi dersen futbolcuyuz:))) okul maçlarını aşıp kulüp kaydı yaptırmak istiyor sıpa... zamane şekerim naparsın??:))

anneyazar dedi ki...

Tebrik ederim, çok sevindirici bir haber:)